Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tatuazhi i dhmbve n trend

Shko posht

Super Tatuazhi i dhmbve n trend

Mesazh nga Nora prej Tue Sep 13, 2011 9:29 am

Tatuazhi i dhmbve n trend 12tatu_1209111556_1

Hiti m i ri n Japoni sht tatuazhi i dhmbve. Kjo qndisje e pazakont ka lindur n kt vend , prej nga vijn trendet m t pazakonshme t mods. Moda e tatuazhit t dhmbve po prhapet dhe pos n Japoni mund t ndeshet edhe n Amerik. Mjeshtri m i njohur i tatus, Stiven Hauard, e nisi asisoji kur pikturoi dhmbin artificial n puntorin e tij. Q ather ka tatuar rreth 500 dhmb. Figurat ndryshojn nga ajo e Elvis Prislit deri t Tuiti. Kur vizatohet dhmbi, ai vendoset n ur dhe pastaj i dorzohet myshteris. Prve ksaj mnyre, ka edhe tatuazhe t prkohshme. N kto raste tatuazhi me aplikacionin ngjiten n dhmb dhe pastaj me llamb speciale teret. Tatuazhet e tilla zgjasin nga disa dit, por n rast nevoje mund t hiqet.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
Tatuazhi i dhmbve n trend Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Tatuazhi i dhmbve n trend Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi