Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Piktura” me 600 kunguj

Shko poshtë

“Piktura” me 600 kunguj Empty “Piktura” me 600 kunguj

Mesazh nga ● E.D.W-M ● Mon Oct 31, 2011 2:28 pm

“Piktura” me 600 kunguj 1kungull

Këto ditë, me afrimin e Natës së Shtrigave, po flitet gjithnjë e më shumë për kungujt. Por ato mund të përdoren edhe për qëllime tjera.

Britaniku Robin Upton dhe dhjetë ndihmës të tij krijuan një pamje fenomenale prej 600 kungujve. Upton këtë punë e bën qe 43 vite para natës së Halloweenit, ndërsa veprat e tij tërheqin një numër të madh turistësh në Sussexin Perëndimor të Anglisë.

Sivjet ai “pikturoi” rimorkion e mbushur me kunguj. Traditën e filloi më 1968 kur babai i ndjerë i Robinit, Ralph, vendosi që të gjejë një mënyrë origjinale për shitjen e kungujve që i kishte mbjellë në bahçe. Prej asaj kohe veprat artistike me kunguj bëheshin gjithnjë e më atraktive për njerëzit.

“Kungujt mbesin kështu të ekspozuar deri nga mesi i nëntorit, por kjo varet edhe prej kushteve atmosferike”, shkruan Daily Mail.
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 34
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
“Piktura” me 600 kunguj Left_bar_bleue100 / 100100 / 100“Piktura” me 600 kunguj Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi