Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Afganistan, shkarkohet gjenerali amerikan

Shko posht

Super Afganistan, shkarkohet gjenerali amerikan

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sun Nov 06, 2011 5:29 pm

Afganistan, shkarkohet gjenerali amerikan Shbagjenerali

Nj general amerikan dhe nj prej drejtuesve kryesor t misionit n Afganistan sht shkarkuar nga detyra e tij, pasi bri komente ofenduese ndaj autoriteteve t Kabulit.

Gjeneral-majori Peter Fuller, numri dy i NATO-s n vend dhe prgjegjsi kryesor pr strvitjen e trupave afgane t mbrojtjes, deklaroi n nj intervist se lidershipi i vendit sht trsisht i izoluar nga realiteti.

Duke folur pr presidentin Karzai, ai shtoi se shpresonte q t humbte n zgjedhjet q do t mbahet s afrmi dhe se afgant mendojn q SHBA sht e mbushur me florinj dhe gjithka sht si Hollivudi. Ata nuk e kuptojn sakrificn q ne bjm pr t vendosur paqen n shtpin e tyre.

Nuk sht e qart nse Fuller sht liruar prfundimisht nga detyra apo nse thjesht do t transferohet n nj pozicion tjetr. Departamenti i Shtetit, nprmjet nj deklarat, prcaktoi se pikpamjet e gjeneralit nuk ndajn qndrimin zyrtar t SHBA-s dhe nuk cnojn marrdhniet e miqsis q ekzistojn midis dy shteteve.

N nj incident t mparshm, gjenerali Stanley McChrystal u detyrua t jepte dorheqjen si komandant i forcave amerikane n Afganistan n qershor 2010, pasi kritikoi publikisht disa funksionar t lart t administrats Obama.

_________________
Afganistan, shkarkohet gjenerali amerikan Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 31
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Afganistan, shkarkohet gjenerali amerikan Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Afganistan, shkarkohet gjenerali amerikan Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi