Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Itali, Bossi: Berlusconi t trhiqet

Shko posht

Super Itali, Bossi: Berlusconi t trhiqet

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Nov 08, 2011 8:20 pm

Itali, Bossi: Berlusconi t trhiqet  Bossi-itali

Partneri kryesor i koalicionit qeveriss t kryeministrit italian Silvio Berlusconi i ka br thirrje atij q t trhiqet, n prag t nj votimi jetik pr buxhetin e vendit.

Umberto Bossi, drejtues i Lega Nord, ka deklaruar se aleati i tij duhet t zvendsohet nga ish-ministri i Drejtsis, Angelino Alfano.

Shumica e zotit Berlusconi sht e shkrmoqur para votimit, me shum deputet q kan dezertuar dhe t tjer q thon se do t rebelohen.

Deri tani, vet kryeministri ka insistuar se ka mjaftueshm mbshtetje pr t vazhduar qeverisjen dhe ka mohuar zrat pr dorheqje.

Ai sht shprehur i vendosur pr tu prballur me votimin pr buxhetin dhe i gatshm t shoh n sy tradhtart.

Ne i krkojm kryeministrit q t trhiqet, tha Bossi pr gazetart pas nj takimi te mbajtur me kreun e ekzekutivit.

Qeveria italiane ndodhet n nj pozit shum t vshtir, t shkaktuar kryesisht nga kriza e borxhit, q ka arritur nivele maksimale.

Vendi mund t prfundoj nn monitorimin e inspektorve t FMN-s, t cilt mund t mbrrijn n Rom nse nuk miratohen reformat e krkuara nga KE.

Javn e kaluar, gjasht ish-aleat t kryeministrit krkuan n Parlament largimin e tij nga detyra, pasi qeveria nuk arriti t miratonte nj paket masash anti-kriz.

_________________
Itali, Bossi: Berlusconi t trhiqet  Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 31
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Itali, Bossi: Berlusconi t trhiqet  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Itali, Bossi: Berlusconi t trhiqet  Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Itali, Bossi: Berlusconi t trhiqet

Mesazh nga GentleMan prej Wed Nov 09, 2011 9:27 am

valla bash boss e kam.. qyky edhe sali berisha um pelqejn fort hahaha :D

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
GentleMan
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 33
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
Itali, Bossi: Berlusconi t trhiqet  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Itali, Bossi: Berlusconi t trhiqet  Right_bar_bleue

Registration date : 26/05/2008

http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi