Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berlusconi jep dorheqje

Shko posht

Super Berlusconi jep dorheqje

Mesazh nga D3M1 prej Sun Nov 13, 2011 8:26 am

Berlusconi jep dorheqje F.1112232120529_m
Pas nj bisede t shkurtr me presidentin e Italis, Giorgio
Napolitano, Silvio Berlusconi ka dhn dorheqjen nga posti i
kryeministrit.
Dorheqja e Berlusconit vjen pasi dhoma e ult
e Parlamentit italian miratoi paketn e masave antikriz, t krkuar
nga BE dhe e projektuar pr t ringjallur besimin e tregjeve te ekonomia
e Italis. Paketa e masave prfshin ngritje t taksave, ngritje t
moshs s pensionit, t mimit t karburanteve dhe t mimit t aseteve
t shtetit.

Ndrkoh, Berlusconi sht pritur me vrshllima nga shum qytetar
n Quirinale, t cilt festonin pr largimin e tij. Palaco, Jasht
mafia nga shteti- ishin disa nga sloganet e tyre.

Nj numr qytetarsh tentuan tu afroheshin automjeteve t
autokolons, derisa t tjer vrapuan n drejtim t ders s Presidencs,
mirpo u bllokuan nga agjentt e siguris. N zona t tjera n Rom ka
tubime dhe koncerte pr t shprehur gzimin pr dorheqjen e
kavalierit.

Largimi i Berlusconit i hap rrugn krijimit t nj qeverie t
prkohshme, q sipas t gjitha gjasave do t kryesohet nga ish-
komisioneri i KE-s, Mario Monti.Itali, jepet aprovimi final pr reformat

Ligjvnsit italian t shtunn kan dhn aprovimin e tyre final pr
nj paket t reformave ekonomike, t ciln e ka vn si kusht pr
dorheqjen e tij kryeministri Silvio Berlusconi, n mes t krizs
globale t tregut.

Radio Evropa e Lir njofton se Berlusconi pritet t shpall
dorheqjen e tij n nj mbledhje t kabinetit, e pastaj formalisht tia
dorzoj dorheqjen e tij presidentit italian Giorgio Napolitano.

Presidenti pastaj do t nominoj nj kandidat n prpjekje t krijimit t nj qeverie t re.

_________________
Berlusconi jep dorheqje D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Berlusconi jep dorheqje Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Berlusconi jep dorheqje Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi