Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rusia: N Siri po nis nj luft civile

Shko posht

Super Rusia: N Siri po nis nj luft civile

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Nov 17, 2011 6:40 pm

Rusia: N Siri po nis nj luft civile  Watch?v=CPcvD6D-CoM&feature=player_embedded

Ministri i Jashtm i Rusis deklaroi ditn e enjte se situata n Siri sht duke i ngjasuar gjithmon e m shum nj lufte civile.

Nj dit m par, forcat opozitare kryen veprimin m t guximshm gjat revoltave disa-mujore, duke sulmuar nj baz t rndsishme ushtarake, tregues i qart i fuqis s tyre n rritje.

Ministri Lavrov, n fjaln e tij nga Kremlini, i krkoi t gjitha vendeve q kan ndikim mbi palt ndrluftuese n Siri q t kontribuojn pr t vendosur paqen n vend.

M par gjat javs, Turqia, nj vend kufitar, lshoi kritika t ashpra ndaj komunitetit ndrkombtar, duke pretenduar se shtja siriane po neglizhohet, pasi Siria nuk sht nj vend i pasur. Ankaraja sht shndrruar n nj faktor ky, duke negociuar me Lidhjen Arabe vendosjen e sanksioneve t ashpra ndaj qeveris s Assadit.

Sipas vlersimeve t OKB-s, m shum se 3 500 persona kan vdekur q prej fillimit t protestave n muajin mars. Autoritetet siriane, nga ana e tyre, fajsojn pr prshtjellimin n vend bandat e armatosura dhe militantt e paguar nga perndimi.

_________________
Rusia: N Siri po nis nj luft civile  Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 31
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Rusia: N Siri po nis nj luft civile  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rusia: N Siri po nis nj luft civile  Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi