Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shtėpi e blinduar pėr formulėn sekrete tė Coca-Cola

Shko poshtė

Super Shtėpi e blinduar pėr formulėn sekrete tė Coca-Cola

Mesazh nga D3M1 prej Sat Dec 10, 2011 12:22 am

Shtėpi e blinduar pėr formulėn sekrete tė Coca-Cola Coca-cola1
Formula sekrete e prodhimit tė Coca-Cola, nuk do tė zbulohet kurrė…tė paktėn jo pėr disa vjet.


Kompania zhvendosi pėr herė
tė parė nė 86 vitet e fundit recetėn e prodhimit tė pijes, duke e
lėvizur atė nga banka "Sun Trust" e Atlantės, drejtė njė shtėpie
tėrėsisht tė blinduar e ndėrtuar posacėrisht prej kompanisė “Coca-Cola
World”.

Zhvendosja e recetės qė pėrmban formulėn magjike
ėshtė kryer gjatė njė “operacioni blitz” dhe ėshtė shoqėruar nga njė
mori personash tė armatosur pėr tė shmangur cdo lloj tė papriture.

Kompania nuk ka dhėnė asnjė komunikatė mbi arsyet e zhvendosjes sė
vendndodhjes sė formulės, e cila kishte qė nga vitit 1925 qė “strehohej”
nė bankėn “Sun Trust” nė Atlanta.

Ruajtja sekret e formulės,
pėr efekte marketingu dhe cilėsimi i saj si njė “pronė intelektuale” e
"Coca-Cola Company", ėshtė njė strategji proteksionizmi e aplikuar qė
nga koha e Robert W. Woodruff, merita e tė cilit ėshtė ngritja e
Coca-Cola nga njė kompani nė vėshtirėsi financiare nė njė kompani lider
tė prodhimit tė pijeve freskuese nė tė gjithė botėn.


Woodruff drejtoi Coca-Cola nga periudha e pas Luftės sė Parė Botėrore,
deri nė vitin 1954, vit nė tė cilin u tėrhoq nga detyra e tij, duke lėnė
njė traditė pėr tė gjithė pasardhėsit.

_________________
Shtėpi e blinduar pėr formulėn sekrete tė Coca-Cola D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Shtėpi e blinduar pėr formulėn sekrete tė Coca-Cola Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Shtėpi e blinduar pėr formulėn sekrete tė Coca-Cola Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi