Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obama shpall tė pėrfunduar luftėn nė Irak

Shko poshtė

Super Obama shpall tė pėrfunduar luftėn nė Irak

Mesazh nga D3M1 prej Thu Dec 15, 2011 12:08 am

Obama shpall tė pėrfunduar luftėn nė Irak F.1214223242740_m
Presidenti i amerikan, Barack Obama, duke folur pėrpara
njėsiteve ushtarake tė kthyera nga Iraku, nė njė bazėn ushtarake nė
Karolinėn Veriore, theksoi se konflikti nėntėvjeēar ka pėrfunduar “jo me
betejėn vendimtare, por me kthimin pėrfundimtar nė shtėpi”.
Duke
pėrshėndetur disa mijėra ushtarė tė kthyer nga Iraku, Obama tha se ai
konflikt sė shpejti do t’i takojė historisė. Ai theksoi edhe anėn
humanitare tė luftės nė Irak dhe lavdėroi vetėmohimin dhe trimėrinė e
ushtarėve amerikanė nė konfliktin qė pati mjaft kthesa.

“Prej fillimit e kemi ditur se do tė vijė kjo ditė. Ishim mė tė fortė
se terrori i atyre qė janė pėrpjekur tė na thyejnė”, tha Obama, i cili
veēmas theksoi rėndėsinė e rrėzimit nga pushteti tė Sadam Husedinit.

Ndėrkohė qė autokolonat ushtarake kalojnė kufirin nga Iraku pėr nė
Kuvajt dhe flamuri amerikan ulet nėpėr bazat nė mbarė vendin, njė anketė
e fundit e kanalit televiziv CBS tregon se 77 pėr qind e amerikanėve tė
anketuar mbėshtesin vendimin pėr tėrheqjen e trupave amerikane deri nė
fund tė vitit.

_________________
Obama shpall tė pėrfunduar luftėn nė Irak D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Obama shpall tė pėrfunduar luftėn nė Irak Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Obama shpall tė pėrfunduar luftėn nė Irak Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi