Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kisha e akullt n Bavari

Shko posht

Super Kisha e akullt n Bavari

Mesazh nga Nora prej Sat Dec 31, 2011 10:50 am

Kisha e akullt n Bavari F.1231084841211_m

N Bavari sht hapur kisha e cila sht e krijuar e tra nga akulli dhe bora. Kisha e akullt n Bavari sht krijuar n njqindvjetorin e ndrtimit t kishs s par t akullt, t ciln e kishin punuar banort lokal.
Kisha e pazakont gjendet n Mitterfirmainsreut afr kufirit me ekin. sht e gjat m shum se 20 metra, ndrsa kambana e kishs gjendet n lartsi prej tet metrash.

Pr ndrtimin e saj jan prdorur 1400 metra katror bor. Ndrsa, sht e ndriuar me ngjyr t kaltr.

Paraardhsit e banorve lokal e kishin ndrtuar kishn e par prej bors m 1911. Kt e kishin br n shenj paknaqsie pasi nuk kishte kish n fshatin e tyre.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
Kisha e akullt n Bavari Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kisha e akullt n Bavari Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi