Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulohet UFO nė fund tė detit Baltik (video)

Shko poshtė

Super Zbulohet UFO nė fund tė detit Baltik (video)

Mesazh nga D3M1 prej Fri Apr 06, 2012 6:02 pm

Zbulohet UFO nė fund tė detit Baltik (video) UFO
Njė ekip i specializuar nė fushėn e kėrkimeve detare dhe tė
tragjedive tė anijeve tė fundosura, zbulojė njė objekt misterioz nė fund
tė detit Baltik.
Objekti ka formė tė rrumbullakėt, ai u zbulua verėn e 2011-ės, por
misteri i origjinės sė tij dhe pamundėsia e specialistėve, oqeanologėve
dhe shkencėtarėve pėr tė pėrcaktuar origjinėn tokėsore tė tij, i ka
dhėnė objektit njė vlerė dhe rėndėsi shumė tė madhe.
Por, i njėjti ekip ka deklaruar se para pak ditėsh ka zbuluar dhe njė
tjetėr objekt, 200 metra pranė objektit tė parė, tė cilėt kanė formė tė
rrumbullakėt, qė i ngjajnė njė disku fluturues.
Peter Lincberg, i cili kryeson ekipin e studiuesve, deklaroi: “Objekti
ti parė, i cili u zbulua 300 metra nėn sipėrfaqen e detit, ėshtė i
panjohur pėr qenien njerėzore, sigurisht qė kjo na jep idenė dhe na
forcon mendimin se ai ėshtė njė objekt Jashtėtokėsorė, UFO”.Kur ky objekt, i cili ka njė dimension prej 60 metrash, u zbulua pėr
herė tė parė qershorin e shkuar, shumė skeptik tė cilėt pasi nuk pati
njė deklarim zyrtarė nga shkencėtarė e mirėfilltė rreth origjinės
tokėsore tė tij, me tė drejtė ata e pagėzojnė atė si jashtėtokėsor, pra
UFO!
Objekti ka lėnė njė gjurmė prej 270 metrash nė fund tė detit Baltik, e krijuar si pasoj e zvarritjes sė tij.

Agjencia mė prestigjioze nė botė, CNN i kushtojė njė rėndėsi tė
veēantė zbulimit tė kėtij objekti, duke krijuar njė dokumentar tė plotė
rreth tij dhe duke pyetur shumė shkencėtar tė cilėt specifikohen nė
objekte tė veēanta.
Pėr mė tepėr ndiqni videon e CNN:
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Zbulohet UFO nė fund tė detit Baltik (video) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Zbulohet UFO nė fund tė detit Baltik (video) Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi