Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Busta Rhymes, sėrish koncert nė Prishtinė

Shko poshtė

Super Busta Rhymes, sėrish koncert nė Prishtinė

Mesazh nga D3M1 prej Fri Jun 15, 2012 9:45 pm

Busta Rhymes, sėrish koncert nė Prishtinė F.0615231954233_m
Ėshtė ai pėrsėri. Njeriu i cili e realizoi koncertin mė tė mirė
tė karrierės sė tij nė 20 vitet e fundit, shkruan pėrsėri histori. Vjen
nė vendin tonė pėr herė tė dytė dhe pėr ta ‘kallė’ edhe mė shumė se sa
nė vizitėn e tij tė parė.
Kompania NextLevel ka konfirmuar se Busta Rhymes do tė performojė nė Prishtinė mė 19 gusht tė kėtij viti, qė ėshtė dhe Nata e Bajramit.

Koncerti do tė mbahet te parkingu prapa Pallatit tė Rinisė nė ambient
tė hapur, ndėrsa nė tė do tė performojnė paragrupe kosovare dhe do tė
ketė njė afterparty.

Informacionet shtesė NextLevel do t’i bėjė tė ditura nė vazhdim, ashtu sikurse ēmimet e biletave pėr kėtė koncert tė jashtėzakonshėm.

Ėshtė hera e parė qė Busta Rhymes performon nė njė vend dy herė,
ndėrsa tashmė vendimi pėr ta sjellė atė sėrish nė vendin tonė ėshtė
pritur mirė nga adhuruesit e hip-hopit kosovar.

Nė performancėn e tij nė prill tė vitit 2011, Busta Rhymes mbahet
mend si performuesi mė i mirė. Ai me hitet “Arab Money” dhe “Break Ya
Neck” arriti tė elektrizojė 5000 mijė tė pranishėm, teksa kulmi i
spektaklit tė tij ishte mbajtja e flamurit tonė kombėtar.

Pėr gjithė ata qė duan tė konfirmojnė pjesėmarrjen, mund tė klikojnė nė eventin zyrtar nė Facebook.

_________________
Busta Rhymes, sėrish koncert nė Prishtinė D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Busta Rhymes, sėrish koncert nė Prishtinė Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Busta Rhymes, sėrish koncert nė Prishtinė Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi