Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rita Ora falas nė Tiranė, kėngėtarėt tjerė nga njė mijė euro

Shko poshtė

Super Rita Ora falas nė Tiranė, kėngėtarėt tjerė nga njė mijė euro

Mesazh nga Zyma prej Sun Nov 25, 2012 4:51 pm

Rita Ora falas nė Tiranė, kėngėtarėt tjerė nga njė mijė euro F1_25-rita1353852760
Rita Ora do kėndojė nė Tiranė me rastin e 100-vjetorit tė Pavarėsisė, nė natėn e 28 Nėntorit, nė njė koncert madhėshtor qė do tė mbahet nė sheshin “nėnė Tereza”. Kėngėtarja e njohur e muzikės pop me origjinė shqiptare pasi shkeli Kosovėn, ku realizoi dhe videokėngėn e saj tė fundit, tashmė ka vendosur nė agjendėn e saj dhe Tiranėn, ku do kėndojė falas pėr kėtė 100-vjetor Pavarėsie. Ajo, siē raporton panorama udhėton nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės pėr koncertin e veēantė, ku do tė kėndojė vetėm tri kėngė nga repertori saj. Mediat shqiptare dhe ato kosovare e kanė konsideruar ardhjen e Rita Orės nė Shqipėri njė surprizė tė vėrtetė, meqė artistja tashmė ėshtė shumė e famshme pasi ka qėndruar nė krye tė klasifikimeve muzikore nė Britaninė e Madhe dhe SHBA. Para se tė pranonte kėtė ftesė nga Shqipėria pėr koncert, pyetjes sė gazetarėve se a kishte ndėrmend tė vizitonte vėrtet Shqipėrinė me rastin e 100-vjetorit tė shpalljes sė Pavarėsisė, Rita Ora iu pėrgjigj “Kjo ėshtė shumė e rėndėsishme pėr mua, por do tė mbetet njė surprizė!” Ndėrkohė qė tashmė gjithēka ėshtė gati pėr koncertin e saj. Ajo ka kėrkuar standarde tė larta teknike tė skenės e fonisė dhe dėshiron qė koncerti tė transmetohet nė Televizionin Publik Shqiptar dhe jo nė ndonjė televizion privat. Le tė shohim se si do tė jenė veshjet e saj pėr natėn e koncertit dhe perfomancat, pasi sė fundi ajo e zėvendėsoi ekstravagancėn me veshje lėkure tepėr serioze pėr sa i pėrket mbulimit tė pjesėve tė trupit. Por koncerti nuk do tė jetė vetėm i Rira Orės. Ajo do tė shoqėrohet nga njė grup kėngėtarėsh tė preferuar nė treg pėr momentin, tė cilėve u janė ofruar 1 mijė euro pėr tė kėnduar nė koncertin e Rita Orės. Disa nga emrat e zbuluar deri tani janė: Bojken Lako, Anjeza Shahini, Noizy, Adelina Tahiri etj.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
Zyma
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 36
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
Rita Ora falas nė Tiranė, kėngėtarėt tjerė nga njė mijė euro Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rita Ora falas nė Tiranė, kėngėtarėt tjerė nga njė mijė euro Right_bar_bleue

Registration date : 25/06/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi