Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Firefox thyen rekordin e vet

Shko poshtë

Firefox thyen rekordin e vet Empty Firefox thyen rekordin e vet

Mesazh nga D3M1 Tue Mar 29, 2011 11:20 am

Firefox thyen rekordin e vet F.0329105703360_210
Gjatë ditës së dytë të shfaqjes, Firefox 4 është shkarkuar nga 8.75 milionë përdorues, që është për afër një milion më shumë se numri i shkarkimeve të Firefox 3, i cili gjendet në librin e rekordeve Guinness.
Javën e kaluar ekipi i Mozillas, i cili gjendet prapa shfletuesit alternativ më të popullarizuar në botë, prezantoi versionin e katërt të Firefox, të cilin vetëm brenda tre orësh e morën rreth një milion njerëz, ndërsa brenda 24 orëve të para, ishte marrë 7.1 milionë herë.

Ndërkohë, dita më aktive është treguar e mërkura e kaluar, kur Firefox 4 është shkarkuar nga 8.75 milionë përdorues.

Përkundër se kjo shifër thyen rekordin e mëparshëm (të Firefox 3 që në vitin 2008 regjistroi rreth tetë milionë shkarkime brenda një dite), nga Mozilla kanë thënë se nuk do të kontaktojnë drejtuesit e Guinness.

Deri të hënën, në përgjithësi Firefox 4 është marrë nga 37 milionë përdorues.
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Firefox thyen rekordin e vet Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Firefox thyen rekordin e vet Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi