Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vesa Luma akuzohet për tradhti kontraktuale

Shko poshtë

Vesa Luma akuzohet për tradhti kontraktuale   Empty Vesa Luma akuzohet për tradhti kontraktuale

Mesazh nga Nora Thu Jul 07, 2011 3:44 pm

Vesa Luma akuzohet për tradhti kontraktuale   F.0707170606813_m

Këngëtarja e njohur kosovare, Vesa Luma, është duke u akuzuar për tradhti kontraktuale nga Besfort Hasanaj, të cilit është duke iu rrezikuar ‘accounti’ në YouTube, me mbi 2000 video ku përfshihen dhe këngë të këngëtarëve tonë të mirënjohur.
Me anë të një komunikatë, Besfort Hasanaj ka ofruar faktet e tij për atë që ai e quan tradhtinë e Vesa Lumës ndaj tij. Hasanaj pohon se Vesa Luma ka thyer kontratën e nënshkruar në janar të këtij viti, për publikimin dhe distribuimin e klipeve të saj në YouTube.

Megjithatë, Vesa ka ndërruar kahje dhe ka nënshkruar kontratë tjetër të ‘fshehtë’ sipas Hasanajt me Aldor Ninin, e kompanisë Easycom. Besforti pohon se Vesa Luma së bashku me Aldor Ninin kanë tentuar ta suspendojnë nga YouTube ‘accountin’ e tij duke fshirë tri video të këngëtares, gjë që e detyron rrjetin social të videove ta suspendojë atë ‘account’.

Kohë më parë sipas Hasanajt, kompania Easycom ka arritur që me ndihmë të këngëtareve që ai i quan ‘lavire’ G.K dhe L.J. ta suspendojnë ‘accountin’ tjetër të Besfortit dhe atë kryesorin për tregun evropian.

Për më shumë rreth këtij skandali klikoni këtu, ndërsa më poshtë (pasi ta keni shtypur linkun) autori (Besnik Hasanj) ka publikuar disa foto të bisedave të Vesa Lumës me Besfort Hasanajn.
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 32
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovë
Aktiviteti :
Vesa Luma akuzohet për tradhti kontraktuale   Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Vesa Luma akuzohet për tradhti kontraktuale   Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi