Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zuckerberg shpallet personi mediatik më i pushtetshëm në Britani

Shko poshtë

Zuckerberg shpallet personi mediatik më i pushtetshëm në Britani Empty Zuckerberg shpallet personi mediatik më i pushtetshëm në Britani

Mesazh nga D3M1 Mon Jul 25, 2011 6:36 pm

Zuckerberg shpallet personi mediatik më i pushtetshëm në Britani F.0725195058444_210
Themeluesi i rrjetit më të madh social në botë Facebook, Mark Zuckerberg, ndodhet në vendin e parë të renditjes, i konsideruar si një ndër njerëzit më me influencë në mediat britanike për vitin 2011.
Lajmi është njoftuar pas publikimit të listës së përvitshme të renditjes, për personat më të rëndësishëm të medias të publikuar nga prestigjozja “The Guardian”. Zuckerberg në vendin e parë, pasohet nga bashkëthemeluesi i Twitter, Jack Dorsey, ndërsa në vendin e tretë ndodhet shefi ekzekutiv i Google, Larry Page. Rankimi vijon me drejtorin e përgjithshëm të BBC, Mark Thompson, themeluesin e Apple, Steve Jobs, në vendin e pestë, ndërsa, Rupert Murdoch në të gjashtin.

Por ndërkohë bashkëthemeluesi tjetër i rrjetit social Twitter, Stephen Fry, nuk ndodhet fare në listën e 100 personave më me influencë në botën mediatike në Angli. Rënie ka pësuar edhe shefi ekzekutiv i Microsoft, Steve Ballmer, i cili është renditur në vendin e 29-të, ndërsa themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, është afruar në vendin e 58-të. Për të parë renditjen, klikoni te ky link: www.guardian.co.uk/media/series/media-100-2011-1-10
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 35
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Zuckerberg shpallet personi mediatik më i pushtetshëm në Britani Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Zuckerberg shpallet personi mediatik më i pushtetshëm në Britani Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi