Rona e pesta fiton Suedia

Shko posht

Super Rona e pesta fiton Suedia

Mesazh nga D3M1 prej Sat May 26, 2012 10:22 pm

Rona e pesta fiton Suedia F.0527001643928_m
Rona Nishliu sht renditur e pesta n edicionin e sivjetm t
Festivalit Evropian t Kngs Eurovision q u zhvillua n Baku t
Azerbajxhanit.
Knga Suus grumbulloi 146 pik, dhe kshtu
regjistron rekord, si knga me pozicionimin m t mir n histori t
Shqipris n kt eveniment evropian.

Sikurse n natn e par gjysmfinale edhe n mbrmjen kryesore t
ksaj gare, prfaqsuesja e Shqipris bri nj performanc mahnitse
dhe mjaft emocionale, ndrsa kt e dshmuan edhe njher ovacionet e
publikut gjat kohs kur ajo interpretonte.

Sido q t jet, edhe n kt edicion vazhdoi politika e votimit t
shteteve fqinje, megjithat vendi q zuri Shqipria sht pr tu
admiruar.
Eurovisionin pr vitin 2012 e fitoi knga Euphoria e prfaqsueses nga Suedia, Loreen, e cila grumbulloi 372 pik.

Rona e pesta fiton Suedia Suedi

_________________
Rona e pesta fiton Suedia D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Rona e pesta fiton Suedia Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rona e pesta fiton Suedia Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Rona e pesta fiton Suedia

Mesazh nga D3M1 prej Sat May 26, 2012 10:25 pm

Urime per Suedin, gjithashtu edhe per Shqiperine....

_________________
Rona e pesta fiton Suedia D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Rona e pesta fiton Suedia Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rona e pesta fiton Suedia Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Rona e pesta fiton Suedia

Mesazh nga Nora prej Sun May 27, 2012 7:56 am

D3M1 shkruajti:Urime per Suedin, gjithashtu edhe per Shqiperine....
bravoo

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
Rona e pesta fiton Suedia Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rona e pesta fiton Suedia Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Rona e pesta fiton Suedia

Mesazh nga GentleMan prej Sun May 27, 2012 11:39 am

e kam percjell mbrem me vemendje.. kam shikuar piket e dhena nga shteti jon per greqin gjtih neve bemirsa ndersa greku na nguli neve..
ne gjithmon bamirsa me 12pik.. jam i bindur po tna kishin jep disa shtete qe na kan inatin nga 12 pik sot ishim vendin e 3. vetem greqia tnaj rikthente piket qe i dham neve ne tashti do gjindemi ne vendin e 4..
paramendoje fitun ato plakat ruse per mua me shum komedi se sa keng palidhje. e neve vendin e 5.. sot e pash se eurosong eshte politik.. nuk jan vlersimet nermale.. permua eshte nr.1 RONA.. po ashtu dhe kengetarja suedeze ka kenduar mire.. por jo te jete ne vendin e pare..!!
me gjtih at asniher zdo fitojm vendin e par per deri sa e kem grekun, serbin,turkin dhe disa disa shtete tjera per rreth me inat..! fat heren tjeter..!!

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
GentleMan
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 32
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
Rona e pesta fiton Suedia Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rona e pesta fiton Suedia Right_bar_bleue

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Rona e pesta fiton Suedia

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi