Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femra, e pagabueshme

Shko poshtë

Femra, e pagabueshme Empty Femra, e pagabueshme

Mesazh nga Nora Thu Dec 22, 2011 9:17 am

Femra, e pagabueshme F.1222011238299_m

Midis gjithë cilësive të tjera që zotëron natyra e një femre, kohët e fundit është zbuluar edhe një tjetër, që ka të bëjë me e zgjedhjen e partnerit në bazë të instinktit të saj.
Interesi i një femre për një mashkull bazohet në elementë të caktuar që dallojnë në fytyrën e tij dhe që tregojnë si nivelet e testosteronit të tij, por edhe gradën e interesimit të tij për të bërë fëmijë.

Këto të paktën kanë rezultuar nga studimi e bënë shkencëtarë nga Universiteti i Kalifornisë. Studiuesit shpërndanë fotografi e të tipave të ndryshëm të meshkujve te 29 studente që t'i vlerësonin, në varësi të përshtypjes që u linte çdo mashkull në lidhje me: interesin e tij për fëmijët, burrërinë e tij dhe se sa tërheqës dukej.

Ata panë se, meshkujt që u zgjodhën si partnerët idealë për të pasur fëmijë me to, ishin ata që kishin deklaruar që në fillim më shumë interes të kishin fëmijë në të ardhmen. Ata që u konsideruan më shumë burrërorë, ishin ara që kishin nivelet më të larta të testosteronit në organizmin e tyre, ndërsa më tërheqës u vlerësuan ata që kaluan edhe testet e dëshirës për të pasur fëmijë.
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 32
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovë
Aktiviteti :
Femra, e pagabueshme Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Femra, e pagabueshme Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi